Naprawianie przetartego brzegu w spódnicy

By kamcia Posted in Bez kategorii /

Naprawianie przetartego brzegu w spódnicy wymaga pewnej pomysłowości, aby uszkodzenie było całkowicie niewidoczne. Proponujemy dwa sposoby:

Jeśli długość spódnicy jest dobra, to przetarty brzeg możemy odciąć w kancie załamania (tak jak w rękawach), a dół wykończyć lamówką lub tasiemką (patrz przedłużanie spódnic). Spódnica skróci się o 1—1,5 cm.

Jeśli dół chcemy przy okazji podłużyć, odpruwamy obręb, cerujemy uszkodzenie, tak aby nie ściągnąć tkaniny, prasujemy, a następnie na linii załamania (które jest widoczne) naszywamy płasko ozdobną tasiemkę, lub pliskę. Następnie ustalamy nową linię dołu, podwijamy obręb i na jegc brzegu naszywamy drugą pliskę. W ten sposób mamy nową spódnicę.

W tkaninach bawełnianych typu teksas możemy naszyć kolorowo tkaną krajkę (można kupić w sklepach), w spódnicach wełnianych rozszerzonych dołem ładnie będzie wyglądać dwukrotnie naszyta wąska aksamitka (jeśli jest w starych zapasach domowych). Inne sposoby zatuszowania przetarć w dole spódnicy możemjr wykorzystać z rozdziału 4 o przeróbkach częściowych.

Leave a Reply